Konstrukcje dachowe i usługi dekarskie

Każdy dom powinien być odpowiednio dostosowany do potrzeb mieszkańców, warunków klimatycznych i terenu na którym się znajduje. Bardzo ważnym elementem każdego domu jest dach.

 

Jaki dach jest najlepszy?

 

Przeważają proste dachy w kształcie odwróconej litery V o niewielkim kącie nachylenia. W górskich chatach często są bardzo spiczaste dachy, które sięgają prawie do samej ziemi. Zapobiega to gromadzeniu się na nich śniegu i obciążaniu całej konstrukcji. Duże ilości śniegu mogłyby spowodować zawalenie się dachu i wyrządzić ogromne szkody. Czasem w starszym budownictwie spotyka się także całkiem płaskie dachy. To rozwiązanie jest najtańsze, jednak zdecydowanie najgorsze, ponieważ nawet woda nie odpływa sprawnie z takiego dachu przez co cały dach nabiera wilgoci. W dodatku zimą może być konieczne wchodzenie na dach i odśnieżanie go. Niektóre domy mają bardziej skomplikowane dachy typu kopertowego. Wygląda to bardzo ładnie i jest praktyczne. Niestety ułożenie dachówki na takim dachu jest trudniejsze i potrzeba jej więcej.

 

Dachy Poznań

 


W Poznaniu jest wiele firm, które tworzą konstrukcje dachowe. W ofercie znajdziemy konstrukcje do domów jednorodzinnych, hali, hangarów, magazynów, bloków mieszkalnych, wiat, szop, stodół i wielu innych budynków. Konstrukcje są projektowane przez doświadczonych architektów, a do ich budowy wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa.

 

Usługi dekarskie w Poznaniu

 

W Poznaniu znajdziemy także firmy, które oferują usługi dekarskie. Każdy dom musi być pokryty dachówką. Nadaje ona budynkom stylu oraz umożliwia swobodny odpływ wody. Poznańskie firmy dekarskie oferują dachówkę o różnych kolorach i wymiarach. Dostępne są dachówki metalowe, z tworzyw sztucznych oraz ceramiczne. Mogą mieć wykończenie matowe lub na wysoki połysk.

 

AA